top of page

Kapadokya Bahar Festivali

Kapadokya, yeryüzünde eşi benzeri olmayan doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel dokusuyla adeta bir peri masalını andırıyor. Bu eşsiz coğrafyada Homeros Adventure Doğa Sporları Merkezi olarak sizleri unutulmaz bir maceraya davet ediyoruz.

ETKİNLİK İÇERİĞİ

_MG_6130.JPG

01

TAKIM OYUNLARI

Homeros Adventure'ın organizasyonuyla gerçekleşen bu festivalde, takımınızla birlikte unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

02

ATV TURU- JEEP SAFARİ

Kapadokya'nın eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen macera tutkunları için ATV TURU, adrenalin dolu bir deneyim sunuyor. Kapadokya'nın keşfedilmemiş yollarında JEEP SAFARİ yaparak tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek mümkün.

igor-sporynin-hHlz-1Q3QHA-unsplash.jpg
pexels-candan-aydın-8529990.jpg

03

KAPADOKYA TURU (REHBERLİ)

Rehberler, bölgedeki yeraltı şehirlerinin tarihçesini, kayadan yapılmış kiliselerin mimarisini ve tarihi yapıların öykülerini anlatarak ziyaretçilere Kapadokya'nın eşsiz tarihini keşfetme fırsatı sunuyor.

04

ÇÖMLEK ATÖLYESİ

Kapadokya bahar festivali, Çömlek atölyesi ile el becerilerinizi geliştirme ve bölgenin geleneksel el sanatlarından birini keşfetme fırsatı sunuyor.

alpert-wang-o2fWvfVtvjI-unsplash.jpg
dmitriy-frantsev-wLWOeAaCqfM-unsplash.jpg

05

VADİ YÜRÜYÜŞÜ

Meskendir Vadisi, Kızılçukur Vadisi ve Güvercinlik Vadisi gibi popüler rotaların yanı sıra, daha az bilinen ancak aynı derecede güzel vadiler de keşfetmeye hazır olun.

06

BALON TURU

Dev peri bacaları, büyüleyici vadi manzaraları ve yemyeşil bağları keşfederken, sessizliğin sadece uçan balonun hafif hışıltısına boğulduğunu fark edeceksiniz.

alain-bonnardeaux-j-CIKC5yOQ8-unsplash.jpg
igor-sporynin-7fSOt7uyZFo-unsplash.jpg

07

TÜRK GECESİ

Geleneksel Türk yemeklerinin tadına bakarken, yöresel şaraplarımızı da deneyebilirsiniz. Türk müzikleri ve dansları, gece boyunca size eşlik edecek.

08

ŞARAP TADIMI

Bölgenin yerel üzümleri olan Dimrit, Emir ve Kalecik Karası gibi üzümlerden yapılan şarapların yanı sıra dünya çapında ünlü şarapları deneme fırsatı..

korobovaphoto-2CRpkxS0idc-unsplash.jpg

Alternatif Hizmetler

Bölgenin yerel mimarisine uygun olarak inşa edilen butik otellerde, Kapadokya'nın güzelliklerini yaşarken aynı zamanda yerel kültürü de keşfetme imkanı bulacaksınız.

 

Dilerseniz ekibinizle birlikte kamp yaparak, sabahları balonlarla süslenmiş gökyüzüne gözlerini açabilirsiniz.

bottom of page