top of page
Image by JC Gellidon

Doğa Yürüyüşü

Doğada, genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir. Doğa yürüyüşü her mevsimde yapılabilir; ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Doğa Yürüyüşleri birkaç saat sürebileceği gibi isteğe bağlı olarak daha fazla da sürebilir.
Doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan DOĞA YÜRÜYÜŞÜ, bugün genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, hafta sonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da farklı bölgelerde profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir aktivitedir. Tesisimizde uzun ve kısa olmak üzere iki farklı rotamız bulunmaktadır.
Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin en yoğun ilgi gösterdiği doğa sporudur.

bottom of page